Exworm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Exworm

Pro Forum

PortalGaleriAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt

YazarMesaj
Transfix
Admin
Admin
Transfix

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Empty
MesajKonu: photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt   photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Icon_minitimeCuma Ara. 21, 2007 11:31 am

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Kadin
Fotoğrafçı : ilkay alptekin

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Mag

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-1
Kadın fotoğrafını çivili tahta fotoğrafına kopyaladım. Farkılı seçenekleri deneyip Luminosity'te karar kıldım. Nereye yerleştireceğime karar verebilmek için alttaki fotoğrafı da görmem gerektiği için opacity'i 70 yaptım. Ama buradaki rakam ve blending modların önemi yok çünkü farklı fotoğraflarda farklı seçimler söz konusudur...

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-2
Bana sadece yüzü gerektiği için, fotoğrafın diğer kısımlarını silmem gerekiyordu. Gerçekten de silebilirsiniz ama geri alması en kolay yöntem diye, her zaman layer mask kullanıyorum.
photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-22
Uygun bir fırça büyüklüğü ve opacity seçin. (başlarken, opacty 100% olursa daha hızlı kapatırsınız)

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-222
Layer'ın yanına eklenen alanda çalışacaksınız. Yanlışlıkla fotoğrafın üzerini boyamamak için, hangisinin seçili olduğuna dikkat edin (Çalışacağınız alanın üzerine fare ile tıklayınca kenarında ince bir çerçeve belirir, buna bakıp anlayabilirsiniz)
Siyahla boyarsanız, kapatırsınız, beyazla boyarsanız kapattıklarınız tekrar ortaya çıkar.
Fartlı büyüklüklerin, açıların, geçirgenliğin (opacity) etkileri de farklıdır. Kontrastı arttırabilir, USM ile keskinleştirebilirsiniz vb... Bu aşamada ne yapacağınıza kendiniz karar vereceksiniz. Örnek olsun diye benim denemelerimi aşağıya ekledim.
photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-3

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-4
Büyütünce fotoğrafın kalitesinin bozulacağını bilmeme rağmen büyüttüm. Çünkü kullanım biçimim, büyemenin sorunlarının belli olmayacağı bir kullanımdı...
photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Ag-5
Gözlerin, tahtadaki çatlağa gelmesi, en iyi görüntü diye karar verdim. Seçimimi bu yönde kullandım.

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt Goreceli
https://pertev9-e.yetkin-forum.com

photoshop dersleri bölüm-12 göreceli efekt
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-